Asfaltové pásy - FUTURE DOM - UNREGISTERED VERSION

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Asfaltové pásy

Strechy > MateriályOxidované asfaltové pásy

Oxidované asfaltové pásy patria už roky k tradičním hydroizoláciám. Základom pre výrobu asfaltovej zmesi je posledný frakčný destilát ropy, ktorý je upravený do spracovateľnej podoby oxidáciou.
Výrobky zo zmesi oxidovaného asfaltu sa vyznačujú dobrou spracovatelnosťou pri vyšších teplotách vzduchu aj podkladu, väčšinou nad + 10 °C.
Oxidované asfaltové pásy sa v súčasnosti používají ako separačné vrstvy alebo ako pomocné vrstvy v rôznych skladbách a konštrukciách stavieb.
V žiadnom prípade nie sú vhodné ako finálna hydroizolačná vrstva na plochej streche

      
Modifikované pásy
SBS

Modifikované asfaltované pásy na báze SBS termoplastických kaučukov patria do skupiny najmodernejších, veľmi kvalitných a progresívnych výrobkov. Modifikovaná asfaltová hmota je mimoriadne ohybná a elastická aj pri záporných teplotách, má výbornú odolnosť proti starnutiu a veľmi dobrú adhéziu k stavebným materiálom. Nataviteľné pásy sa vyrábajú na nosných vložkách zo sklenenej tkaniny a polyesterovej rohože, ktoré sú nositeľmi pevnostných parametrov jednotlivých asfaltovaných pásov.
Používajú sa na najnáročnejšie hydroizolácie v jednej
alebo viacerých vrstvách, prípadne v kombinácii s klasickými nataviteľnými pásmi, vyrobenými na sklenených nosných vložkách. Patria k najvýhodnejším výrobkom na tesnenie strešných detailov. Veľmi sa osvedčili pri opravách asfaltových krytín, porušených dilatáciou silikátového podkladu. Pásy s povrchovou úpravou vrchnej strany z hrubozrnného minerálneho posypu sa uplatňujú výhradne ako horná vrstva asfaltových krytín. Zabudovávajú sa natavením alebo mechanickým kotvením.

Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky